docieplenia wełna mineralna komfort termiczny

Komfort termiczny i oszczędności

Izolacja z wełny mineralnej sprawia, że zimą zmniejszamy straty ciepła, a latem unikamy nagrzewania się budynku. Dzięki temu cały czas mamy w domu przyjemną temperaturę. Dzięki dobrej izolacji wzrasta efektywność energetyczna budynku, dlatego zużywamy mniej energii do ogrzewania czy klimatyzacji. Przekłada się to na mniejsze rachunki, co w dzisiejszych czasach wysokich cen za energię cieplną jest niezwykle istotne.

Oszczędzanie energii w budynkach ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie, bo mniej energii zużytej do ogrzewania domów to mniej emisji substancji odpowiedzialnych za powstawanie smogu i lepsza jakość powietrza, którym oddychamy.

Nowe domy najlepiej budować w standardzie energooszczędnym lub pasywnym, bo dobrze ocieplony dom potrzebuje niewiele energii cieplnej, co istotnie zmniejsza koszty jego utrzymania. Jednak aby to osiągnąć, trzeba izolować domy lepiej niż tego wymagają aktualnie obowiązujące przepisy. Lepsza i grubsza izolacja to inwestycja, która w rachunkach za energię zwróci się bardzo szybko.

Termomodernizacja starych domów to poprawa komfortu ich użytkowania, izolacyjności akustycznej przegród, bezpieczeństwa pożarowego oraz ich stanu technicznego i wizualnego. A przede wszystkim, docieplenie przegród budynku ogranicza zużycie paliwa potrzebnego do jego ogrzania, co ma istotny wpływ na zmniejszenie kosztów utrzymania.